W dniach 12-13.04.2014r w hali sportowej przy miejscowym gimnazjum odbył się tradycyjnie, międzywojewódzki turniej karate SHOTOKAN. W imprezie wzięło udział około dwustu dzieci i młodzieży którzy startowali w kilkunastu kategoriach wiekowych. Turniej od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji sportowych w Krzyżu. Głównym organizatorem jest Krzysztof Czekała – instruktor i opiekun miejscowych zawodników i założyciel klubu MUKKT „Fudokan”. Imprezę wspiera Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Miasto i Gmina Krzyż Wlkp. oraz Drawsko. Zainteresowani są też lokalni sponsorzy. Dzięki ich wsparciu organizatorom udaje się zrobić zawody o wysokiej randze oraz zasięgu ponadwojewódzkim. W tym roku był to największy turniej w Krzyżu Wlkp. a zawodnicy przyjechali z odległych miejscowości Polski. W turnieju uczestniczyły drużyny z: Lubaczowa, Słupska, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Poznania, Pelplina, Chojnic, Czerska, Tuchli, Kalisk, Śliwic, Lińska, Skarszew, Człuchowa, Piły, Krajenki, Złotowa, Drezdenka, Wielenia. Eliminację turnieju rozpoczęły się w sobotę po szkoleniu sędziowskim na którym były omówione przepisy sędziowskie dotyczące rozgrywania Joyu-ippon-kumite w kategorii młodzicy starsi, które rozgrywano po raz pierwszy na zawodach w Krzyżu. Natomiast niedzielne finały turnieju rozpoczęły się o godz. 13.00, oprócz finałowych pojedynków można było zobaczyć pokazy walk karate, które prezentowali w przerwach między konkurencjami trenerzy i ich uczniowie z klubów Pelplina, Tucholi i Ostrowa Wlkp. W tym turnieju zawodnicy z naszego powiatu zajęli następujące miejsca: Agata Szczęch i Kacper Oleksak dwa pierwsze miejsca w Kata i Kumite, Sylwia Tryboba zajęła pierwsze miejsce w Kumite w kategorii Junior młodszy, Bortnik Kamil zajął drugie miejsce w kumite, Maria Hellak zajęła dwa trzecie miejsca w Kata i Kumite, Adam Starosta trzecie miejsce w Kata, Adrian Kozak III miejsce w Kata, Aneta Majchrzak dwa czwarte miejsca w kata i kumite, Artur Zwoliński i Dominika Kondeusz zajęli czwarte miejsca w kata oraz Jakub Rajewski czwarte miejsce w kumite kategorii Junior młodszy. Po zakończonych konkurencjach nagrody wręczali: starosta Wiesław Maszewski, burmistrz Zygmunt Jasiewicz, naczelnik Ryszard Jabłonowski, dyrektor Renata Dahmani oraz przedstawiciele innych instytucji pani Regina Jaworska i pani Joanna Majewska. Nad ocenami czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczyła Katarzyna Suss z Poznania. Podczas finałów na hali krzyskiej gościła telewizja TV Asta z Piły.